نماد سایت پرینتر سه بعدی ایران

با پرینتر سه بعدی لرز گیر چاپ کنید

انواع لرز گیر چاپ کنید

یکی از بهترین و منحصر بفرد ترین ویژگیهای دارا بودن یک پرینتر سه بعدی قابلیت کپی سازی از اجسام موجود و یا خلق اشیاء ولوازم جدید با پرینتر سه بعدی می باشد.

در بین افرادی که به پرینتر سه بعدی و خلاقیت علاقه دارند، فردی به نام “سایمون چان” پس از خواندن مقاله ای راجع به زلزله و ساختار ساختمان های مقاوم در برابر زلزله، به فکر ساخت نوعی لرزه گیر مناسب برای پرینتر سه بعدی خود افتاد تا از صدای بعضی پرینترها که از حرکت موتورها و یا سطحی که روی آن قرار دارند ناشی می شود کم کند.

انواع زیادی از مواد مصرفی برای ساخت لرز گیر ها وجود دارد که پرینتر های سه بعدی از آن تغذیه می کنند اما دو پلاستیک ABS و PLA از بقیه رایج ترند. هم ABS و هم PLA با عنوان ترموپلاستیک شناخته می شوند. به این معنی که آنها در معرض گرما نرم و انعطاف پذیر می شوند و در هنگام سرما سخت. این فرآیند می تواند بارها و بارها برای آنها تکرار شود. قابلیت ذوب شدن و دوباره شکل گرفتن،ویژگی هایی است که آنها را در جامعه چاپگرهای سه بعدی شایع کرده و باعث شده این دو نوع پلاستیک بیشتر به عنوان مواد مصرفی یا متریال پرینتر سه بعدی شناخته شوند.

فیلامنت های انعطاف پذیر نیز خود از  نوعی فیلامنت pla هستند ولی بسیار نرم تر و شکل پذیر تر می باشند.

   

به گفته او پرینتر سه بعدی او در تمامی ساعتهای شبانه روز در حال کار می باشد از این رو بجای استفاده از فوم یا چیزهایی از این قبیل برای جلوگیری از لرزش دستگاه به فکر خلق این نوع لرزگیر افتاد. او طرح این وسیله را با نرم افزار Google Sketchup طراحی و پی از ساعتی با پرینتر سه بعدی به چاپ رسانید.

کانال تلگرام ما

خروج از نسخه موبایل