پرینت سه بعدی در تقابل با بیماری میکروتیا

فوریه 18, 2018 admin-1 No comments exist
دانشمندان در چین با استفاده از پرینت سه بعدی برای رشد گوش های جدید برای پنج کودک متولد شده با نقص گوش به نام میکروتیا استفاده کردند .

chondrocytes از گوش کودکان گرفته شده و برای رشد غضروف گوش جدید شکل گرفته است .

microtia که در حدود یک مورد در هر 5000 تولد زنده وجود دارد , نوعی تغییر شکل مادر زادی است که پینا ( گوش خارجی ) کم توسعه یافته یا حتی کاملا غایب است .

این بیماری بیشتر در جمعیت اسپانیایی , آسیایی و بومی آمریکا است و می تواند منجر به اختلال شنوایی شود . در کل , این چیزی نیست که شما می خواهید با آن متولد شوید .
مبارزه با میکروتیا می تواند مشکل باشد. گزینه های بیمار شامل جراحی بازسازی می شوند , که می تواند راه هایی مانند در نظر گرفتن غضروف رباط بیمار برای ایجاد یک گوش جدید را شامل شود , ساختن گوش مصنوعی از پلاستیک , پیشنهاد نمی شود.
یک مطالعه جدید در چین , چیزهای متفاوت تری را بیان می کند . براساس تحقیقات قبلی در این زمینه , یک گروه از دانشمندان یک مطالعه بر روی 5 بیمار در سن 6 تا 9 سالگی انجام دادند , که با استفاده از ct scan و چاپ سه بعدی برای ساخت یک داربست زیست تخریب پذیر که کاملا با ساختار سه بعدی گوش هر بیمار مطابقت دارد انجام شد .

هر داربست با چاپ سه بعدی یک کپی از گوش هر بیمار با استفاده از چاپگر z printer spectrum z510 3d ساخته شد . سپس مدل سه بعدی گوش چاپ شده با استفاده از رس و سیلیکون به منظور تولید مجموعه ای از قالب های منفی که در آن داربست های بیومارایی می تواند قالب بندی شود , مورد استفاده قرار می گیرد .

داربستها از یک pcl به عنوان هسته داخلی استفاده کردند که با فیبرهای نازک pga پیچیده شده و با pla پوشیده شده بود . هسته ی داخلی شامل یک مش سه بعدی چاپ شده بود . سپس این داربست ها با سلول های زنده از هر بیمار زندگی می کردند. از هر غده غربالگری در هر گوش میکروتیایی بیمار گرفته شد و این سلول ها بر روی داربست کاشته و به مدت سه ماه کشت داده شدند .

پس از این دوره , زمانی که چارچوب غضروف با هر نوع خاصی از گوش شنوایی ایجاد شد , گوش های آزمایشگاهی رشد کردند که بر روی پنج بیمار قرار گرفتند . شگفت آور است که این روند بیشتر موفق بود . بیماران جوان برای مقادیر مختلف زمان مورد بررسی قرار گرفتند , طولانی ترین پیگیری دو و نیم سال بود و چهار نفر از آنها پس از جراحی گوش جدید, تشکیل غضروف بهتری را نشان داند . سه نفر از بیماران گوش جدیدی داشتند که متناسب با سایز و شکل گوش بودند. آزمایش بدون هیچ چیزی انجام شد .

دو مورد از گوش های جدید بیماران پس از عمل جراحی تحریف اندکی داشتند و محدودیت های زیادی برای تحقیقات دانشمندان وجود دارد : رشد سلول ها در فرهنگ همچنان یک استراژی خطرناک است , زیرا سلول ها می توانند به شیوه های غیر قابل پیش بینی تقسیم شوند, در حالی که استفاده از کاندوریست های کودک خود , مشکلاتی را ایجاد می کند, زیرا گوش آنها غیر طبیعی و بالقوه بیمار است .

این فرایند نیز گران است , زیرا شامل چند مرحله جراحی می باشد . علی رغم این , تحقیقات در بلند مدت می تواند مهم باشد .

دانشمندان طی 5 سال ، بیماران را پیگیری خواهند کرد و به یافته های آنها افزوده می شود.

دانشمندان می گویند : به طور خلاصه , ما توانستیم به طراحی , ساخت و بازیابی گوش خارجی خاص بیمار دست یابیم . با این وجود , تلاش های بیشتری برای انجام این نمونه کار اولیه به شیوه های معمول بالینی ضروری است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *