نجات زندگی با پرینتر سه بعدی

جولای 25, 2017 yahya No comments exist

محققین به وسیله پرینتر سه بعدی یک ایمپلنت نای ساختند تا این خانم آرژانتینی دوباره بتواند زندگی طبیعی خود را از سر بگیرد.

زنی که نمی توانست صحبت کند یا به خاطر عوارض بیماری پریتونیت غذا بخورد، اکنون می گوید توانایی انجام این کارهای روزمره را به آسانی دارد.

ایمپلنت های چاپ شده با پرینتر سه بعدی بر مبنای آناتومی بیمار طراحی شده و از مواد زیست تخریب پذیر ساخته شده است. این ترکیبات توسط یک تیم از پزشکان بیمارستان Centro de Salud  در شهر Tucumán  آرژانتین وارد بدن بیمار شد. بیمار خانم Antonia Albarracín است، وی اولین فردی است که در آمریکای جنوبی ایمپلنت چاپ سه بعدی را تجربه می کند.

ده دقیقه بعد از عمل، خانم  آلباراچی به یک استراحت تنفسی عمیق نیاز دارد؛ خوشبختانه پزشکان به او کمک می کنند هر چند متوجه می شوند که او از مشکلات روده ناشی از بیماری اش رنج می کشد که نتیجه گرفتند این مشکل را نیز  می توانند با کمک چاپ سه بعدی حل کنند.

اکنون گزارش شده نای چاپ شده با پرینتر سه بعدی تقریبا هشت ماه پیش به گردن بیمار تزریق شده و حال منابع گزارش داده اند که عملیات جراحی خانم آلباراچی پیشرفت بسیار خوبی کرده است.

پس از دیدن اولین موفقیت، تیم پزشکان یک روش جراحی مشابه را برای دومین بار انجام دادند و اطمینان دارند که چاپ سه بعدی در آینده می تواند جان افراد بسیاری که از این قبیل بیماری ها رنج می برند را نجات دهد.

HeartFlow، Inc.، یک شرکت فناوری دیگر پزشکی واقع در کالیفرنیا است که متخصص در مدلهای قلب سه بعدی است و این سرمایه گذاری به سمت تسریع گسترش تجاری ابزارهای تجزیه و تحلیل مدل سه بعدی شرکت و پیشرفت تکنولوژی آن و پیگیری مطالعات بالینی بیشتری پیش خواهد رفت و روز به روز شاهد افزایش آن هستیم.

به کانال تلگرام ما بپیوندید تا اطلاعات بروز را دریافت کنید و از تخفیفات ما نیز بهره ببرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *