انواع اسکنر سه بعدی XYZprinting

مارس 22, 2018 yahya No comments exist

سازنده چاپگرسه بعدی تایوان XYZprinting نخستین اسکنر 3D خود را در سال 2015 راه اندازی کرد. XYZ و Intel برای طراحی اسکنر با استفاده از تکنولوژی RealSense همکاری کردند. اسکنر XYZprinting 3D مدل های سه بعدی را ضبط می کند.

این  دستگاه به نیمی از هزینه های سیستم نسل سوم سیستم های سه بعدی پیش بینی شده است. و در حالی که این دستگاه تصویر هندسی از اشیا را به شیوه ای شگفت انگیز به ثبت رساند، اما با توجه به دوربین RGB با وضوح 320 × 240 پیکسل، حالت رنگی آن کاملا بی فایدست.

در 238 گرم (0.52 پوند) و 15.7 سانتی متر (6.2 اینچ) هم سبک است و هم خوش دست، کوچک و آسان برای نگه داشتن.

اسکنر XYZ 3D با یک کابل USB 3.0 متصل به کامپیوتر شما ب دارد و این اسکنر سه بعدی دستگاهی قدرتمند است، بنابراین هنگام استفاده از یک لپتاپ یا رایانه میتوانید آن را در هر جایی بگذارید. لپ تاپ یا تبلت ویندوز، دقیق تر است، زیرا هیچ پشتیبانی Mac OSX وجود ندارد.

بنابراین XYZ مناسب برای اجناس کوچکتر است، از یک اسباب بازی کوچک به یک سر انسان. هیچ چیز بزرگتری را با این دستگاه نمی شود اسکن کرد نیست،

واضح است که نرم افزار XYZscan یک نام کاربردی طراحی شده است.

اسکن بدن با سخت افزار F200 در دسترس نیست، بنابراین من با یک اسکن سر شروع کردم. روش اسکن واقعی در تصویر اول این بخش قابل مشاهده است. من متوجه شدم که نرم افزار از شما می خواهد تا یک بار چند دقیقه نگه دارید تا “یک تصویر خوب” را شبیه برنامه های تلفن همراه که برای بررسی سنسور سازه من آزمایش کرده ام. این خوب است زیرا این اجازه می دهد که دوربین بتواند فریم های کلید بهترین امکان را برای تولید نقشه بافت بگیرد.

من فکر می کنم این بسیار جذاب است که حتی ممکن است یک اسکنر سه بعدی برای آن قیمت توسط یک شرکت بزرگ ساخته شده. این دستگاه سبک، کوچک و USB است، بنابراین شما می توانید آن را در هر جایی که رایانه خود و یا لب تاپ دارای سیستم عامل Windows می گیرید.

واقعیت این است که نرم افزار بر روی یک کارت SD عرضه می شود، خوب است، زیرا دانلود شده است. اما به رغم ظاهر  از لحاظ قابلیت و کیفیت اسکن چندان قدرتمند نیست، شاید  به دلیل بخشی از آن است که براساس نسخه قدیمی SDK RealSense SDK ساخته شده است. خبر خوب این است که جایگزین های رایگان وجود دارد که نتایج اسکن بهتر را با کنترل بیشتری ارائه می کنند.

برای اخبار تازه و اطلاع از تخفیفات به کانال تلگرام ما بیایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *