لیتوفان چاپ سه بعدی لیتوفان های زیبا به کمک پرینتر سه بعدی.

ژانویه 29, 2018 admin-1 2 comments
لیتوفان چاپ سه بعدی

آثار هنری حک شده یا قالب شده در پرسلن شفاف بسیار نازک است که تنها زمانی قابل مشاهده است که با منبع نور به آن نور تابیده شود.

یک لیتوفان یک تصویر سه بعدی ارائه می دهد که کاملا متفاوت از حکاکی های دو بعدی  است.

تصاویر لیتوفان چاپ شده تغییر پذیر هستند و تغییرات ان بسته به منبع نوری است که پشت سر آنها قرار گرفته.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک عکس / تصویر انتخاب کنید که مناسب چاپ سه بعدی باشد. در هنگام چاپ سه بعدی همه عکس ها خوب نیستند، بنابراین هنگام انتخاب تصویر مناسب باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

عکس چاپی 3D به طور عمده در سایه خاکستری ظاهر می شود، بنابراین اگر جزئیات مهمی برای رنگ وجود داشته باشد، ممکن است تصویر مناسب نباشد

بهترین انتخاب، یک تصویر با کنتراست نسبتا بالا است

 تصویر با جزئیات زیادی ممکن است به عنوان یک لیتوگرافی به نظر نرسد، بنابراین یک تصویر ساده، پس زمینه یکنواخت و غیره بهتر خواهد بود

همانطور که می بینید، انتخاب تصویر مناسب برای استفاده مهم است زیرا می تواند تا حد زیادی بر زمان برش، زمان چاپ و نتیجه کلی تأثیر بگذارد. اگر شما صبور باشید و یک پرینتر سه بعدی  که به خوبی کالیبراسیون شده و یک تخت چاپ بزرگ داشته باشید، می توانید تقریبا هر تصویری را که می خواهید استفاده کنید.


ساخت لیتوفان Lithophane های زیبا به کمک پرینتر سه بعدی. لیتوفان روشی است که شما به کمک آن می توانید عکس های خود را به گونه خاصی برجسته کنید (درحالت عادی قابل تشخیص نیست) که با تابیدن نور به سطح پشت حجم، عکس شما را نمایش می دهد. با دیدن این فیلم هم میتوانید  با نحوه ساخت آن آشنا شوید.

ویدئو کامل در آپارات:  https://www.aparat.com/v/85iPm

با ما همراه باشید. آدرس ما در تلگرام: https://www.t.me/iran3dp

2 Comments on “لیتوفان چاپ سه بعدی لیتوفان های زیبا به کمک پرینتر سه بعدی.

    1. روی لینک ویدئو کلیک کنید یا اینکه متن لینک را کپی و درقسمت آدرس مرورگرتون کپی کنید تا بتونید این ویدئو را ببینید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *