چاپ سه بعدی پوشاک و لباس

آوریل 8, 2018 yahya No comments exist

یک طراح لباس و تولید پوشاک با کمک فن آوری چاپگر سه بعدی و موادی انعطاف پذیر و قابل شستشو به نام فیلامنت، دست به طراحی و ساخت لباس هایی متفاوت زده است.

دنیت پلگ یک طراح لباس و تولید پوشاک آسیایی است که با کمک چاپگر سه بعدی به طراحی و ساخت لباس هایی متفاوت پرداخته است . او لباس های طراحی شده خود را با یک چاپگر سه بعدی خانگی می سازد . او معتقد است که این عمل، فصلی تازه ای برای تولید پوشاک است و فن آوری چاپگر سه بعدی به او این امکان را می دهد تا شیوه ها و طرح های مختلف را تجربه کند .

پلگ در رابطه با کار با چاپگر سه بعدی برای تولید پوشاک می گوید: « من با این دستگاه هر چیزی را می توانم چاپ کنم . پس از چاپ این تکه ها ، من آن ها را به هم وصل می کنم . در این زمان نیازی به دوخت و دوز نیست و اگر کسی خیاطی بلد نباشد ، مشکلی پیش نخواهد آمد چرا که می توان بخش های پارچه مانند را به هم چسباند. این کار به آسانی در خانه نیز انجام می گیرد.»

در واقع با کمک این فن آوری هر کسی می تواند در خانه لباس تولید کند . مواد مورد استفاده در ساخت این پارچه ها و لباس ها، موادی قابل انعطاف است که با کمک آن می توان به ساختن لباس های با دوام و قابل شستشو دست پیدا کرد.

او می گوید که فایل های طراحی شده آماده ای وجود دارد که مشتریان می توانند از آنها استفاده کرده و در خانه به چاپ و ساخت لباس بپردازند.

پلگ در ادامه توضیحاتش تاکید می کند: «این روش یک روش انقلابی در تولید لباس به حساب می آید. چاپگر سه بعدی خانگی به همه ما این امکان را می دهد تا هر مدل لباس و پوشاکی را که بخواهیم ، داشته باشیم . این لباس ها انعطاف پذیر و قابل شستشو هستند و به راحتی می توانیم آن ها را در ماشین ظرفشویی (dishwasher) گذاشته و بشوییم . »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *