ساخت المان های شهری در دبی به کمک پرینتر سه بعدی

دسامبر 1, 2017 admin-1 No comments exist

ساخت المان های شهری به کمک پرینتر سه بعدی

RTA دبی اعلام کرد طرح هایی برای ایستگاه اتوبوس رانی, پل عابر پیاده و ایستگاه حمل و نقل دریایی توسط چاپ سه بعدی اعلام شده است .
دبی یکی از نیروهای مالی خاورمیانه , مدتهاست در زمینه پیشرفت های چاپ سه بعدی قرار دارد , به ویژه از لحاظ اجرای فناوری و زیرساخت های محلی .
نخستین دفتر چاپی جهت المان های شهری در جهان در ماه می امسال در این شهر احداث شده است و نخستین آسمان خراش چاپ شده ی سه بعدی در جهان ساخته خواهد شد .
آخرین اعلامیه از سوی اداره راه و ترابری دبی (DTA ) نشان می دهد که ساختار های حمل و نقل چاپ شده توسط چاپ سه بعدی می تواند در چند سال آینده به یک واقعیت تبدیل شود .
RTA یکی از سازمان های کلیدی شهر دبی در سراسر جهان به عنوان مرکز فناوری و یکی از رهبران جهانی در دستاورد های زیر ساخت ها است.
سیستم متروی دبی در سال 2012 به عنوان طولانی ترین شبکه ی متروی بدون راننده در جهان با طول مسیر 75 کیلومتر شناخته شده است .
این رکورد تا پایان سال گذشته بود , زمانی که توسط ونکوور SKY TRAIN در کانادا شکسته شد .
به گفته عبدالرضا ابوالحسن , مدیر اجرایی پروژه های ریلی, برنامه ریزی و توسعه در آژانس و کمیته اجرایی راهبرد سه بعدی چاپ دبی انجام خواهد شد.

طرح های جدیدی که rta قصد دارد با استفاده از تکنولوژی چاپ سه بعدی در نظر بگیرد , ترسیم شده است . پروژه های مختلف مانند پل عابر پیاده , هاتا گیس, ایستگاه اتوبوس و ایستگاه حمل و نقل دریایی… با استفاده از تکنولوژی چاپ سه بعدی در اجرای این پروژه ها , به توسعه روشهای نو اورانه کمک می کند تا به طور موثر در ترویج دبی به عنوان هوشمندانه ترین شهر کمک کنند.

دبی مرکز جهانی توریست ها, بازدیدکنندگان, سرمایه گذاران و بازرگانان و یکی از مراکز مالی , گردشگری و خدماتی در جهان است.
پروژه هاتا گیس در واقع برای اولین بار در دسامبر سال گذشته به عنوان یک افزودنی جدید برای هنر عمومی در دبی معرفی شد .
این پروژه ی بزرگ در دبی در جاده هاتا واقع شده است .
این اعلامیه بخشی از راه اندازی استراژی چاپ سه بعدی دبی , یک طرح جهانی منحصر به فرد است که هدف آن بازسازی اقتصاد و بازار کار, بهبود بهره وری در مرکز چاپ سه بعدی دبی در جهان است.
مرکز بین المللی چاپ سه بعدی در شهر صنعتی دبی در مدت کوتاهی پس از آن راه اندازی شد . شیخ محمد بن راشد همچنین اعلام کرده است که تا سال 2025 این تکنولوژی 300 میلیارد دلار به اقتصاد جهان اضافه خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.