پرینت بافت انسان

دسامبر 24, 2017 yahya No comments exist

پرینت بافت انسان

شرکت هانگژو اولین چاپگر bioprinter  با برد بالا را برای تولید انبوه بافت انسانی به نمایش گذاشت .

این Bioprinter  با نام  bio-architect  , توسط biotech  دربخش  توسعه مواد کاربردی و تکنولوژی چاپ بیولوژیکی در منطقه توسعه اقتصادی و فن آوری Hangzhou  معرفی شد .

این شرکت پس از ساخت نسخه جدید regenovo  توسط گروهی از متخصصان پزشکی و استادان دانشگاه که هدف مشترک  آنها توسعه فن آوری های پزشکی چاپی بیومدیکال برای پیشرفت راه حل های مراقبت های بهداشتی بود تاسیس شد.

Bioprinter  که یک سیستم نوآورانه میکروسکوپ الکترومغناطیسی را ادغام می کند , ادعا می کند که قادر به چاپ انواع بافت ها و اندام ها است.  نماینده یک شرکت دریکی از نمایشگاه های تکنولوژی اعلام کرد : در اصل , این چاپگر سه بعدی بیولوژیکی می تواند تمام بافت ها و ارگان ها را چاپ کند.  گفته می شود سیستم Bio-architect X  در زمینه پزشکی چین و شاید مهمتر از آن در حوزه آزمایشات مواد مخدر و پروسه های غربالگری , برنامه های کاربردی مهم دیگر کاربردی باشد .

این شرکت می گوید : امیدوار است که برنامه ی آتی سه بعدی اش, توسعه و تولید داروهای جدید را در کشورهای آسیایی را پیش ببرد . در این رویداد توسعه مواد کاربردی و تکنولوژی چاپ سه بعدی بیولوژیکی یکپارچه با توان بالا  خود را با ساخت یک قطعه غضروف بینی به نمایش گذاشت . برای ساخت این نسخه ی نمایشی , کارکنان regenovo بر روی کامپیوتر چاپگر, مدل سه بعدی ساختار غضروف بینی را انتخاب کرده و دکمه ی شروع را فشار داده اند وbioprinter  شروع به فعالیت می کند یعنی به عنوان مثال نازل آن شروع به اکسترود یک ماده هیدروژل تعبیه شده با سلول های انسانی به شکل مورد نظر  کرده و در کمتر از یک ساعت , بازدید کنندگان توانستند غضروف بینی چاپ شده در چاپ سه بعدی را لمس کنند.

مواد هیدروژل چاپ شده نیز توسط regenovo تهیه شده است , که متخصص در تولید مواد زیستی برای سلول های کبدی , رگ های خونی و غیره است . طبق گفته این شرکت , میزان سلول چاپ شده آن تا 90 در صد پایدار است و سلول ها تا 4 ماه باقی مانده اند.

پروفسور Xu ming En , رییس Regenovo  پرینتر سه بعدی خود را به عنوان  یک Bioprinter  سه بعدی سازگار با طیف وسیعی از اصول چاپی مختلفی که قادر به تولید مقادیر زیادی از محصولات پزشکی هستند, عنوان کرد.

همچنین فناوری MTC که متصل به Bioprinter  است , نیز قابل توجه است . MTC , توسط  Wang ling , استاد دانشکده دانشگاه  Hangzhou dianzi  ,   ساخته شده است. MTC  یک جایگزین پیشرفته تر برای سیستم های تصویر برداری موجود مانند CT را فراهم می کند که محدودیت حجم اجسام , عمق نفوذ سیگنال و ایجاد آسیب تابشی را ندارد .

با این حال MTC, براساس تکنولوژی میکرو کروماتوگرافی است که قادر به تصویر برداری با رزولوشن بالا با هیچ محدودیت عمقی نیست و می تواند بدون تماس فیزیکی یا خطر آسیب سلولی تصویر برداری کند. بنابراین برای ارایه باز خورد زمان واقعی برای چاپ  سه بعدی در حال پیشرفت مناسب است و به کاربران اجازه می دهد تنظیم پارامترهای چاپ برای کنترل خروجی  Bioprinter  را انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *