پرینت در آب های زیرزمینی با استفاده از قانون ارشمیدس

جولای 29, 2017 yahya No comments exist

گروهی از دانشمندان و مهندسین کامپیوتر از سراسر جهان توانستند توسط قانون باستانی ارشمیدس در آب های زیر زمینی توسط تکنیک اسکن 3D استفاده کنند.

                                           

این روش می تواند بخش های پنهان یک شی را که اسکنر لیزری  نمی تواند ضبط کند، بازسازی کند. اصول ارشمیدس بیان می کند که “هر جسم، که به طور کامل یا به طور جزئی در یک مایع ثابت قرار دارد، با نیروی برابر با وزن سیال جابجا شده توسط جسم بوجود می آید.”

                                         

این تکنیک جدید، که در مقاله تحقیقاتی تحت عنوان “تبدیل پوسته پوسته شدن برای بازسازی سه بعدی شکل” توصیف شده است، از این اصل برای تبدیل بازسازی سطح مدلسازی به یک مسئله حجمی استفاده میکنند.

محققان می گویند این روش مزایای زیادی دارد، یعنی توانایی نفوذ به مناطق پنهان یک شی 3D که دوربین ها و اسکنرهای لیزری قادر به تشخیص آن نیستند.

برای انجام این کار، محققان از دستگاه ارزان قیمت 3D غوطه ور با بازوی روبوتیک استفاده کرده اند تا اشیای 3D را در آب غوطه ور کنند.

                                     

دانش آموزان و مهندسان قادر به اندازه گیری جابجایی حجم مایع با تشکیل یک شی 3D در مایع در امتداد یک محور، تشکیل آن را به یک سری از حجم نازک شکل شدند. هنگامی که در زوایای متعدد تکرار شد، محققان در نهایت توانستند کلی شی هندسی بگیرند.

                                             

هنگامی که جسم اغلب فروکش می شود، جزئیات بیشتری در مورد هندسه آن می تواند استخراج شود.

تکنیک غوطه وری تا حدودی مشابه توموگرافی کامپیوتری است – تکنولوژی مورد استفاده در CT اسکنر بیمارستان – که از سیستم های نوری برای اسکن کردن اشیا استفاده می کند. همانند روش غوطه ور کردن، توموگرافی کامپیوتری شامل اندازه گیری های زیادی از زوایای مختلف می شود، فقط روند بسیار گران تر (و به طور بالقوه مضر) از اشعه های X به جای آب استفاده می کند.

با این حال، این روش کامل نیست و یک مانع برای غلبه بر آن جابجایی هوا است. اگر یک جسم داخل آب باشد  پس از آن می تواند آزادانه در آن جریان می یابد، اندازه گیری ها درهم شکسته می شوند. با این حال، محققان در حال کار بر روی یک راه برای غلبه بر این مشکل هستند و حتی می توانند از طریق منفذهای هوا برای پیدا کردن اطلاعات اضافی در مورد شکل شیء استفاده کنند.

از آنجا که هزینه کم و سطح بالای ایمنی، تکنیک اسکن 3D جدید آب می تواند به دانشمندان در زمینه های مختلف کمک فراوانی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *