پرینتر سه بعدی و كمك به بهبود به زندگي

فوریه 5, 2017 admin-1 No comments exist

 

یکی از کاربرد های همیشگی  پرینتر سه بعدی استفاده از آنها در کمک به ساخت اعضای مصنوعی انسان ها است.

مثلا هنگامی که دندان‌ها پایداری خود را از دست داده‌اند یا به طور کامل از دست می‌روند، سریع‌ترین و بدون دردترین راه حل برای جایگزین کردن آن‌ها استفاده از پروتزهای ثابت و متحرک است.

امروزه پروتزهای بسيار زياد و خلاقانه ای با استفاده از پرینتر سه بعدی توليد شده و به افراد نيازمند عرضه می شود ولی خيلی از اين پروتزها و يا به عبارت ديگر دستهای مکانيکی پرينت شده قابليت کنترل ندارند و از طرفی به راحتی در اختيار همگان نیستند

با استفاده از اين پروتزهای پرینت شده با پرینتر سه بعدی ، افراد نيازمند می توانند اميد بیشتری به زندگی داشته باشند و در انجام بسیاری از کارها نيازمند کمک ديگران نباشند و نهايتا اين موضوع می تواند به آنها در يافتن شغل مناسب کمک کند تا بتوانند به زندگی عادی برگردند.

این پروتز پرینت شده تنها يک دست مکانيکی نیست و شامل انگشتان دست، مچ ، بازو و قسمت اتصال به بدن فرد استفاده کننده می باشد که به خوبی قابل کنترل است.

استفاده از پروتز موقت مزایای بسیاری مانند صرف زمان لازم برای فروکش کردن ورم یا التیام کامل قسمت باقی‌مانده از پا یا هر عضو قطع شده دیگری دارد، این زمان حدود شش ماه یا بیشتر طول می‌کشد.

ژل لاینر محافظ یا جوراب پروتز برای محافظت از پوست حساس عضو به جا مانده بین بدن و سوکت پوشیده می‌شود.

در طراحی اين پروتز از سيستم قفل شونده با قابليت چرخش و يک مچ ابداعی استفاده شده. از اين پروتز می توان در انجام خيلی از کارهای روزمره استفاده کرد.

نحوه حرکت انگشتان اين پروتز به گونه ای طراحی شده که قابليت گرفتن خيلی از اشياء را بدون تلاش زياد داراست و همچنين قابليت چرخش مچ اين امکان را فراهم می کند که افراد به راحتی بتوانند با استفاده از قاشق و چنگال غذا بخورند.

 

کانال تلگرامی:

iran3dp@

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *