فیلامنت های جدید شرکت Zortrax

دسامبر 4, 2017 yahya No comments exist

شرکت چاپگر لهستانی  Zortrax اعلام کرده است که سه نوع جدید فیلامنت برای پلتفرم چاپ Inventure 3D خود منتشر کرده است.

چاپگر Inventure 3D  با محفظه مجهز به تکنولوژی  HEPA، قابلیت اکستروژن دوگانه و یک ایستگاه DSS طراحی شد اما تنها با دو نوع ماده اولیه Z-PETG  و  Z-PLAسازگاری داشت که توسط خود شرکت تولید می شد و این مشکل کمبود تنوع مواد اولیه یکی از نقاط ضعف آن بود.

اما این مورد دیگر به عنوان یک مشکل مطرح نیست، زیرا Zortrax سه ماده جدید برای چاپگر Inventure   خود ساخته است و به بازار فرستاده که شامل: Z-ULTRAT Plus، Z-SEMIFLEX  وZ-SUPPORT Plus  می باشد با استفاده از پنج نوع فیلامنت کاربران پرینتر های سه بعدی می توانند چاپگر Inventure 3D  را پرینتر مناسبی برای چاپ تمام انواع قطعات و مدل ها بیابند و در لیست انتخاب خرید خود قرار دهند.

بیایید نگاهی دقیق تر به مواد جدید ارائه شده بیاندازیم،  فیلامنت Z-ULTRAT Plus  که بر اساس ترکیب مواد ABS  می باشد که دربین فیلامنت های رایج یک ماده پرکاربرد است  و حتی برای تولید اسباب بازی های ساختمانی( لگوها) استفاده می شود. بنابراین Z-ULTRAT Plus مورد مناسب برای نمونه های چاپ سه بعدی است، به علاوه قطعات یا مدل هایی  که نیاز به دوام و دقت دارند نیز با از دیگر موارد کاربرد ان می باشد.

ماده دوم، Z-SEMIFLEX، یک ماده ساخته شده از TPU 98A است و برای مقاومت در برابر حرارت بالا  ساخته شده که  خواص کششی قابل توجهی را داراست.شرکت می گوید Z-SEMIFLEX در برابر درجه حرارت بیش از 130 درجه سانتیگراد مقاومت نشان می دهد و به دلیل انعطاف پذیری آن، مقاومت زیادی در برابر پاره شدن، ضربه و سایش دارد.

ماده سوم، Z-SUPPORT Plus، ماده کاملا محلول در آب است و نیازی به هیچ نوع کندن یا بریدن یا حذف کردن به روش دستی یا مکانیکی ندارد. همچنین مواد به کار گرفته شده در آن با دو نوع فیلامنت ذکر شده یعنی  Z-ULTRAT Plus  و  Z-SEMIFLEX سازگاراست و این امر کاربران را قادر می سازد با خیال آسوده قطعات پیچیده ای با ویژگی هایی مانند حفره ها و شیب معکوس بسازند بدون انکه نگرانیی از بابت جدا کردن ساپورت ها از قطعه اصلی داشته باشند.

منبع:

www.3ders.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.