بایو پرینت و حل مشکلات اندام و سرطان

مارس 22, 2018 yahya No comments exist

اخبار تازه در حوزه بایو پرینت
محققان دانشگاه بریتیش کلمبیا بیوپلاست سه بعدی جدیدی را تولید می کنند که ساختارهای سه بعدی از بافت های زنده را تولید می کند و می تواند برای کسانی که دارای سوختگی شدید- مشکلات اندام و سرطان هستند مفید باشد.
متد لیزر بر اساس روش بیوپراسسینگ در دانشگاه UBC توسعه داده شده است .

این ساختارهای هیدروژل را می توان در انواع پیچیده و مطابق الگوها چاپ کرد و می توان آن را با سلول های زنده پر کرد و در نتیجه یک بافت زنده ی زیستی تولید خواهد شد.
( کیپ کیونگ کیم) استاد مهندسی ای که در حال توسعه تکنولوژی بایو پرینت است گفت: یکی از اهداف نهایی در مهندسی پزشکی بازگرداندن بافت های زنده و سالم است.
برنامه های کاربردی در حال وقوع هستند و می توانند به افرادی که از بیماری هایی مانند سوختگی شدید یا نارسایی اندام رنج می برند کمک کنند.

چه روشی روش نوین بیوفیزیکی را از روش های موجود جدا می کند؟ طبق تحقیق محققان (UBC) لیزر بایو پرینت مستقیم قادر به ایجاد بافت های مصنوعی با وضوح بسیار بالاتر از فرآیندهای موجود است . بر اساس گزارش ها، ساختارهای هیدروژل بر روی پارچه های بیوپلاستی علاوه بر داشتن رزولوشن خوب قادر به پشتیبانی از سلول های زنده با کارایی 95 درصد می باشند.

الگوی بافتی که ویژگی های بسیار خوبی دارد و قابلیت بالایی از زنده ماندن سلول ها را نشان می دهد و سیستم ما توانایی ایجاد بافت های کارا و مهندسی را دارد. من در مورد این که آیا این می تواند به تحقیقات زیست پزشکی منجر شود یا خیر هیجان زده هستم.
کیم می گوید یکی از اولین برنامه های کاربردی برای تکنولوژی بایو پرینت تحقیقات در زمینه درمان سرطان خواهد بود.


ساختارهای بافت سه بعدی چاپ شده برای مسکن و رشد سلول ها ی سرطانی مناسب می باشند و نیز می توانند به عنوان مدل بیولوژیکی برای تحقیق و آزمایش سرطان استفاده شوند.
در زمینه تحقیقات سرطان مدل های بیولوژیکی سه بعدی اهمیت بیشتری به دست می آورند زیرا آنها یک محیط واقعی تری برای سلول های سرطانی  ایجاد می کنندو این آنها را برای توسعه ی درمان ها موثرتر می کند.
یک پروژه ی تحقیقاتی اخیر که شامل تکنولوژی بایو پرینت بود از توانایی بافت چاپ شده ی سه بعدی را برای حمایت و نگهداری سلول های سالم بهره برداری کرد.
این آزمایش که اخیرا در مجله (Advanced Healthcare Materials) منتشر شده است ساختار هیدروژلی را که حاوی سلول های سرطان پستان اغلب مورد استفاده قرار می گیرد در بر می گیرد.
در نهایت کیم و تیمش ( از جمله پروفسور جاناتان هولمزمن و استاد شیمی فورد منارد) امیدوارند که روش مستقیم لیزر با استفاده از روش های بایو پرینت محققان پزشکی را برای پیشبرد درمان انواع معضلات بهداشتی فعال کند.

من فکر میکنم موفقیت های اخیر ما در چاپ بافت های زیستی از ماهیت چند رشته ای تیم ما است.


اخبار تازه و قیمت تخفیفات ما را در کانال تلگرام ما دنبال کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *