انواع اسکنر سه بعدی Microsoft Kinect

مارس 22, 2018 yahya No comments exist

مایکروسافت در ابتدا این محصول را به  به کنسول Xbox اختصاص داده بود، اما این دستگاه توانایی انجام وظایف یک اسکنر سه بعدی را داشت و این کار را با استفاده از سنسور مادون قرمز و دوربین RGB 640 با رزولوشن 480 پیکسل انجام می داد. به عنوان اسکنری با پایین ترین قیمت در بین رقبای خود شناخته می شود.

برای تبدیل این دستگاه به یک اسکنر واقعی 3D، چندین برنامه نرم افزاری مانند Skanect، Shapify، ReconstructMe و Volumental  به وجود آمدند. مایکروسافت پس از آن برنامه خود را به نام “اسکن 3D” توسعه داده و آن را با نرم افزار ساخت 3D خود منطبق کرد.

هدف Kinect در ابتدا هیچ ارتباطی با چاپ 3D نداشت. به عنوان یک روش برای سیستم کنسول بازی XBox، ایده این بود که حرکت ها را به وسیله حسگر 3D ارزان قیمت از بازیکنان شناسایی کرده و سپس آنها را به بازی منتقل کنند.

برای مثال، شما می توانید با تکان دادن دست خود یک شمشیر را در یک بازی حرکت داده اگر به طور مناسب در مقابل کینکت حرکت کنید. این اسکنر به کنسول بازی اجازه می دهد شمشیر را در همان موقعیتی قرار دهد که دست شما در آنجا قرار گرفته و با همین  روش شما می توانید شمشیر را به هرطرف که بخواهید حرکت دهید. یک نوع واقعیت مجازی

با این حال، در حالی که مایکروسافت میلیون هامحصول از این اسکنر های سه بعدی را به عموم مردم فروخت، طرفداران هوشمند پرینتز های سه بعدی متوجه شدند که کارهای بسیار جالبی وجود داردکه با Kinect انجام می شود.

این دستگاه را می توان به عنوان یک اسکنر سه بعدی که اطلاعات را آنلاین به کامپیوتر مخابره می کند استفاده کرد!

نرم افزار به سرعت فوران کرد تا همه بتوانند از مزایای سنسور 3D به طور معمول در دسترس همه قرار گرفته  استفاده کنند و تعدادی از بسته ها جالب بود، برخی  نیز بدون پرداخت هزینه.

مایکروسافت Kinect برای Xbox خود را به عنوان یک اسکنر بسیار عالی معرفی کرد که با آن می توان شکل مورد نظر را بدست آورد.

حتی اگر به عنوان “حسگر” برای Xbox به بازار عرضه شود، Kinect چیزی بیش از آن است، در واقع این اسکنر سه بعدی شامل یک دوربین ویدئویی RGB است که دارای رزولوشن 640×480 پیکسل است؛ و همراه با یک دوربین ویدئویی اضافی، دارای رزولوشن پایین تر (برابر با 320 × 240 پیکسل) که فقط حساس به مادون قرمز است. این دوربین دوم ویدئویی برای تشخیص تصاویر تولید شده توسط انعکاس اشعه ایکس استفاده می شود که در صحنه ای که از طریق پروژکتور مادون قرمز اختصاص داده شده و در پانل جلوی دستگاه نصب شده، مشاهده می شود. علاوه بر سنسورهای تصویری، در Kinect یک شتاب سنج سه گانه ای برای تشخیص ارتعاشات احتمالی و حرکات احتمالی آن وجود دارد.

برای اخبار تازه و اطلاع از تخفیفات به کانال تلگرام ما بیایید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *