انواع اسکنر سه بعدی David Starter Kit V2

مارس 25, 2018 yahya No comments exist

اسکنر لیزری David تولید شده توسط شرکتی آلمانی است که انواع مختلفی از اسکنر سه بعدی را به بازارعرضه کرده است. کیت Starter نسخه اولیه آن است و براساس تکنولوژی Triangulation لیزر ساخته شده است.

این اسکنر سه بعدی همراه با نرم افزار David-4 عرضه شده که رخ ها و نما های های مختلفی از جسم را بعد از اسکن با هم ادغام می کند تا بهترین داده ممکن را ارائه دهد.

کیت تصویری تا دقت 0.2 میلی متر به شما ارائه می دهد.

DAVID Laserscanner Starter Kit نسخه 2 یکی از بهترین گزینه ها برای اسکن سه بعدی با قیمت مناسب می باشد.

اسکنر سه بعدی 3D DAVID  به همراه یک لیزر خطی به علاوه وب کم و با استفاده از نرم افزار DAVID  برای خواندن اطلاعات عمق یک صحنه کاربرد مناسبی را نشان می دهد. هنگامی که چند اسکن از یک شیئ را ساخته اید، می توانید آنها را با هم ترکیب کنید تا یک اسکن 360 درجه کامل دریافت کنید.

اگر شما گام به گام دفترچه راهنما را دنبال کنید نصب و راه اندازی این دستگاه بسیار آسان است. مهمترین چیزهایی که باید انجام دهید این است که .NET 2.0 را نصب کنید و نرم افزار خود را اجرا کنید.

کاربران مک:
نرم افزار DAVID تنها برای ویندوز است پس اگر از MAC استفاده می کنید احتمالا با مشکل مواجه خواهید شد اما خوشبختانه می توانید در نسخه های مک ویندوز را تحت VMWare Fusion اجرا کنید که نتیجه قابل قبولی دارد. این عملکرد در مک بوک پرو قابل قبول بود.

اسکن آسان اما وقت گیر است:

دستگاه برروی شیئ مورد نظ شما یک خط لیزری می اندازد در همان زمان خطوط کانتور  بر روی صفحه ظاهر می شوند این کار ادامه پیدا می کند تا زمانی که احساس کنید که در  تمام نقاط به قدر کافی اسکن کرده اید تا به یک رندر دقیق از شی مورد نظر خود برسید .
هنگامی که از نتیجه راضی شدید، اسکن را ذخیره می کنید، شی را به 45 یا 90 درجه چرخانید و تکرار کنید.
من متوجه شدم که ایجاد یک اسکن خوب برای هر مرحله حدود 5 دقیقه طول می کشد –  حدس می زنم که در رایانه های سریعتر این زمان ممکن است کمی کمتر باشد زیرا دقیق تر جزئیات کوچک را اسکن می کند. برای گرفتن بهترین نتیجه چندین بار در یک اتاق تاریک، تنظیمات مختلف دستگاه را تغییر دهید تا به کیفیت مورد نیاز که برای شما راضی کننده است برسید. اسکنر قادر به اسکن کردن تمام اشیا نخواهد بود:  اسکن کردن اشیاء بسیار بازتابنده یا شفاف دشوار است، اما شما می توانید این مشکل را با اسپری رنگ آمیزی یا روش های دیگر حل کنید.
برای اطلاعات بیشتر و آگاهی از قیمت ها به کانال تلگرام ما مراجعه کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *