اسكن سه بعدي و طراحي معكوس در ايران خودرو خراسان رضوي

اکتبر 15, 2020 admin-1 No comments exist

گزارش از ارايه خدمت اسكن سه بعدي و طراحي معكوس به ايران خودرو خراسان رضوي. ما قسمت هايي از محفظه موتور، رام، بدنه و گيربكس خودرو جديد ايران خودرو خراسان را اسكن سه بعدي و طراحي معكوس کردیم.
– اما اسکن سه بعدی و مهندسی معکوس چیست..!؟
اسكن سه بعدي فرآيند ديجيتالي برداشت سه بعدي از وضعيت موجود احجام و انتقال آن به كامپيوتر براي مقايسه آن با مدل دیجیتالی يا مدل اوليه و يا برداشت سه بعدي براي ساخت یک قطعه یا یک حجم كه فقط نمونه ای از آن موجود است.
دامنه كاربردهاي آن از ساختمان شروع شده و مخصوصا تا قطعات صنعتي و نظامي و.. گسترده شده است:
در ساختمان: برداشت دقيقي از تمام داخل و مخصوصا بيرون ساختمان(طراحي نما).
در پروژه هاي زيربنايي: برداشت دقيقي از شيب و توپوگرافي زمين، مقاسه وضعيت موجود پل و سد ها با نمونه ديجي تالي.
در صنعت و صنایع نظامی: کمک به ساخت و طراحی مجدد قطعات مختلف (مانند تصاویر بالا) همچنین کاربرد آن برای شرکت های بیمه ای.
– راستی به ساخت قطعات صنعتی دقیق، یک مرحله مهم دیگر هم اضافه می شود: تبدیل فایل اسکن شده به فایل CAD منظور تهیه فایل دقیق است که در محیط نرم افزار های طراحی صنعتی کاربرد دارد و قابل ویرایش است. که به آن فرایند طراحی مهندسی معکوس می گویند، بسیار سخت و پیچیده است.
-تمام این مراح در شرکت مهراز هنر آمود کامل انجام می شود.


– همچنین خروجی فایل های اسکن شده STL و OBJ و PLY است.(که در تمام نرم افزارهای رایج فایل آن شناخته می شود، هرچه فایل باکیفیت تر باشد، حجم آن بیشتر می شود و حتی تا 1GB و برای همین هر کامپیوتری توانایی باز کردن آنها را ندارد)

#solidworks #3dscanning #اسکنر_سه_بعدی #خدمات_اسکن_سه_بعدی #مهندسی_معکوس #مکانیک #mecanica #engineering #reverseingineering  #reversechallenge #reverseengineer #catia #catiafonseca #catiav5 #ikcopressofficial #irankhodrokhorasan #SIPA #iran #irankhodro #iran_khodro #ایرانخودرو #ایران_خودرو #خودرو #ماشین #سایپا #ایران_خودرو_دیزل #پراید #پژو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *